Wiedza

W tym dziale znajdziecie informacje o naszych inicjatywach edukacyjnych - zarówno w formie pisanej jak i filmów na YT. Część z tych materiałów ukazała się w formie postów na naszych profilach IG/FB i zostały tutaj zarchiwizowane.

Spis Treści

Strzelectwo

ManualSZKP

Cykl ćwiczeń na pistolecie, w którym zarówno początkujący jak i bardziej zaawansowani strzelcy znajdą coś dla siebie. Rozpisany został na 4 tygodnie, w każdym tygodniu znajdziecie:

Cały cykl znajduje się tutaj.

Przygotowanie do Lekkiej Piechoty

Medycyna

Meldunek MEDEVAC

Jak najszybszy transport poszkodowanego do wyższego poziomu opieki jest kluczowy dla uratowania jego życia i zdrowia. Odpowiednikiem “wezwania karetki” na polu walki jest nadanie meldunku MEDEVAC. Wszystkie niezbędne informacje na jego temat znajdziecie w artykule.

Link do artykułu.

Karta Poszkodowanego TCCC

Prawidłowe udokumentowanie stanu pacjenta, wykonanych procedur medycznych i podanych leków jest niezwykle istotne przed przekazaniem pacjenta do wyższego poziomu opieki. Pozwala też na analizę skuteczności procedur i technik pomocy poszkodowanym. Dlatego też wytyczne TCCC wielokrotnie podkreślają konieczność wypełnienia Karty Poszkodowanego TCCC (DD Form 1830).

Link do artykułu.

Klarowanie opaski CAT

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Szkoła Partyzantów (@szkola_partyzantow)