<  Poprzedni Spis Treści Nastepny  >

ManualSZKP - Tydzień 3 / Dzień 3

Witamy w kolejnym dniu, a zarazem kolejnym tygodniu treningowym z cyklu #ManualSZKP! Dzsiaj będziemy dalej pracować nad strzelaniem do wielu celów.

Dzisiaj nie mamy nic do dodania jeśli chodzi o teorię, pamiętajcie o tym co pisaliśmy w poniedziałek i środę - i od razu przejdźmy do ćwiczeń.

PAMIĘTAJ! PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO TRENINGU NA SUCHO SPRAWDŹ WARUNKI BEZPIECZEŃSTWA!

 1. Nie przechowuj amunicji w pobliżu miejsca, w którym ćwiczysz.
 2. Upewnij się dokładnie, zanim przystąpisz do ćwiczeń, że twoja broń i wszystkie magazynki są rozładowane: sprawdź wszystkie magazynki w ładownicach, wyjmuj magazynek z broni i go sprawdź, sprawdź komorę nabojową.
 3. Upewnij się, że nie pomyliłeś zbijaków z amunicją!

ĆWICZENIA

Dzisiejsze ćwiczenie jak i pozostałe w tym tygodniu wymagać będą małego “zhackowania” naszego pistoletu. Musimy umożliwić sobie wielokrotne naciskanie spustu bez konieczności odciągania zamka za każdym razem - i oczywiście bez oddawania strzałów za pomocą amunicji. Aby to zrobić, należy:

 1. Odciągnąć zamek aby napiąć iglicę.
 2. Odciąć kawałek kartki papieru, złożyć go kilka razy i umieścić w komorze zamkowej tak, aby blokował zamek przed całkowitym zamknięciem.
 3. Grubość kartki musicie dobrać metodą prób i błędów, ale efekt powinien być taki, że będziecie w stanie naciskać spust wielokrotnie.

Gdy już przygotujecie pistolet, możecie przejść do ćwiczenia:

 1. Umieść pistolet w kaburze.
 2. Wybierz dwa cele. Jeśli masz partnera, niech on wybierze za ciebie i je wskaże (liczbą, figurą lub kolorem).
 3. Wykonując dobycie broni z kabury, oddaj strzał do pierwszego celu na pierwszej, a do drugiego na drugiej tarczy. Przez około 2 sekundy pozostań przyrządami na celu numer 2.
 4. Schowaj pistolet do kabury.
 5. Kontroluj postawę, chwyt i pracę na spuście przez cały czas wykonywania ćwiczenia. Nie wykonuj go niechlujnie.
<  Poprzedni Spis Treści Nastepny  >