<  Poprzedni Spis Treści Nastepny  >

ManualSZKP - Tydzień 3 / Dzień 2

Witamy w kolejnym dniu, a zarazem kolejnym tygodniu treningowym z cyklu #ManualSZKP! Dzsiaj będziemy dalej pracować nad strzelaniem do wielu celów.

Dzisiejsze ćwiczenie będzie z zasady podobne do poniedziałkowego, różnić jednak będzie się tym, że będziemy strzelać do wielu celów umiejscowionych blisko siebie. W takim wypadku najważniejszą zasadą jest, aby nie skupiać się tunelowo na jednym celu, ale od razu zauważać i obserwować cele następne, na które będziemy przenosić ogień. Bez szerszego spojrzenia na tarczę nie będziemy w stanie strzelić później takiego drilla szybko i skutecznie.

Pamiętajcie też o rytmice - wszystkie strzały powinni być oddane w równym tempie, niezależnie od tego, czy do danego celu oddajemy jeden czy też więcej strzałów.

PAMIĘTAJ! PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO TRENINGU NA SUCHO SPRAWDŹ WARUNKI BEZPIECZEŃSTWA!

 1. Nie przechowuj amunicji w pobliżu miejsca, w którym ćwiczysz.
 2. Upewnij się dokładnie, zanim przystąpisz do ćwiczeń, że twoja broń i wszystkie magazynki są rozładowane: sprawdź wszystkie magazynki w ładownicach, wyjmuj magazynek z broni i go sprawdź, sprawdź komorę nabojową.
 3. Upewnij się, że nie pomyliłeś zbijaków z amunicją!

ĆWICZENIA

Dzisiejsze ćwiczenie jak i pozostałe w tym tygodniu wymagać będą małego “zhackowania” naszego pistoletu. Musimy umożliwić sobie wielokrotne naciskanie spustu bez konieczności odciągania zamka za każdym razem - i oczywiście bez oddawania strzałów za pomocą amunicji. Aby to zrobić, należy:

 1. Odciągnąć zamek aby napiąć iglicę.
 2. Odciąć kawałek kartki papieru, złożyć go kilka razy i umieścić w komorze zamkowej tak, aby blokował zamek przed całkowitym zamknięciem.
 3. Grubość kartki musicie dobrać metodą prób i błędów, ale efekt powinien być taki, że będziecie w stanie naciskać spust wielokrotnie.

Gdy już przygotujecie pistolet, możecie przejść do ćwiczenia:

 1. Umieść pistolet w kaburze.
 2. Wykonując dobycie broni z kabury, oddaj strzał do każdego celu.
 3. Strzelasz od lewej do prawej i od góry do dołu.
 4. Do małych kółek oddaj po jednym strzale, a do dużych po dwa.
 5. Pamiętaj o równym tempie oddawania strzałów.
 6. Schowaj pistolet do kabury.
 7. Kontroluj postawę, chwyt i pracę na spuście przez cały czas wykonywania ćwiczenia. Nie wykonuj go niechlujnie.
<  Poprzedni Spis Treści Nastepny  >